CCMD o nas baner_small

Miło nam gościć Cię na naszej stronie. Pozwól, że najpierw napiszemy coś o sobie. Jesteśmy chrześcijańskim kościołem tworzonym przez ludzi, którzy pokochali Boga i zapragnęli żyć dla Niego. Podstawowe zasady wiary czerpiemy z apostolskiej tradycji Nowego Testamentu, wspólnej dla większości kościołów chrześcijańskich. Chcemy czcić Boga i mówić o Nim ludziom, którzy Go nie znają. Tych wszystkich zaś, którzy są chrześcijanami, chcemy wspierać w prowadzeniu szczęśliwego życia na drodze wypełniania Bożych planów.

Cieszymy się, że odwiedzasz naszą stronę. Znajdziesz na niej różne materiały, poprzez które dzielimy się praktycznymi, życiowymi wskazówkami, mającymi swoje źródło w tym, że Bóg kocha ludzi i jest zainteresowany ich życiem.

Zapraszamy Cię serdecznie do odwiedzenia nas w Kaliszu. Poznasz tu ludzi, których życie zostało zmienione przez Boga i jeśli zechcesz, będziesz mógł wraz z nimi wziąć udział we wspólnym uwielbianiu Go, słuchaniu Pisma Świętego, czy po prostu w miłej rozmowie. Na miejscu możesz też zerknąć do naszej księgarni, gdzie oferujemy różnorodną literaturę chrześcijańską.

Kilka dodatkowych informacji o niedzielnym spotkaniu znajdziesz w odpowiedziach na poniższe pytania.

Pastor Andrzej Stawikowski

 

Jak wygląda spotkanie niedzielne?

Zaczynamy o godzinie 10:00. Najpierw grupa uwielbienia prowadzi kościół w uwielbianiu Boga. Wspólnie śpiewamy pieśni i czcimy Ojca, Syna i Ducha Świętego. Muzyka ma współczesne brzmienie, a teksty mówią o Bogu. Słowa są wyświetlane na projektorze, aby każdy chętny mógł się przyłączyć do tej formy modlitwy.

Następna część spotkania niedzielnego to nauczanie. W oparciu o Pismo Święte nauczający przedstawia wybrany temat związany z Bogiem i życiem. Kazanie kończy się często wspólną modlitwą.

Na zakończenie spotkania (po ok. 90 minutach) możemy spędzić miło czas w kawiarni. Tam czeka na nas pyszna kawa, herbata i przeróżne słodkości.

Jak wygląda zbieranie pieniędzy podczas spotkania niedzielnego?

Zwykle po uwielbieniu, przed nauczaniem, jest okazja do złożenia do koszyków ofiary na cele naszego kościoła. Traktujemy taką możliwość dawania pieniędzy jako wyraz uwielbienia Boga. Ofiary są również całkowicie dobrowolne.

Kto może przyjść do waszego kościoła?

Każdy.

Czy można przyjść z dziećmi?

Oczywiście. Równolegle do spotkania niedzielnego, w tym samym budynku, odbywają się zajęcia dla dzieci w różnych grupach wiekowych, podczas których mogą one bawić się, poznawać fascynujące historie biblijne, grać w gry i śpiewać. Dodatkowo dla rodziców z najmniejszymi dziećmi udostępniona jest specjalna sala z zabawkami i telewizyjną transmisją spotkania. Można tam również przewinąć maluszka.